14.08.2023

Dėl audros sukeltų nuostolių į draudimo bendroves kreipėsi per 6,2 tūkst. gyventojų

Dėl praėjusią savaitę Lietuvoje fiksuotų audrų, į draudimo bendroves dėl patirtos žalos atlyginimo kreipėsi per 6,2 tūkst. asmenų, nurodo Lietuvos draudikų asociacijos projektų vadovė Ieva Naraškevičiūtė-Kubilė. Pasak jos, visiems šiems nuostoliams kompensuoti jau rezervuota daugiau kaip 7 mln. eurų.

„Šios dienos duomenimis, draudimo bendrovės jau fiksavo rekordinius tiek užregistruotų žalų atvejų, tiek rezervuotų lėšų joms atlyginti sumų skaičius. Šiandien į draudimo bendroves dėl žalos atlyginimo jau yra kreipęsi apie 6,2 tūkst. klientų, kurių patirtiems nuostoliams kompensuoti jau yra rezervuota virš 7 mln. eurų“, – pirmadienį LRT radijui teigė I. Naraškevičiūtė-Kubilė.

Pasak jos, tai „istoriškai didžiausia vienos audros sukeltų žalų suma“. Iki šiol daugiausiai žalos buvo pridariusi daugiau kaip prieš dešimtmetį vykusi audra.

„Iki šiol tokia didžiausia laikyta 2010 m. rugpjūtį Lietuvoje fiksuota audra, tačiau tada nuostoliai siekė apie 2 mln. eurų“, – nurodė draudikų asociacijos projektų vadovė.

ELTA primena, kad praėjusią savaitę daugelyje Lietuvos regionų kilo audra, liūtys. Audringi orai gyventojų ir verslo įmonių turtui sukėlė daug žalos. Labiausiai nukentėjo Vakarų ir Šiaurės Lietuvos rajonai.

Joniškio meras tvirtina, kad dėl audros sukeltų padarinių būtini nacionaliniai sprendimai

Po praėjusią savaitę Lietuvoje vykusių audrų, Joniškio rajono meras Vitalijus Gailius kreipėsi į Vyriausybę ir kitas valstybės institucijas, prašydamas apsvarstyti galimybę paremti nuostolius patyrusius gyventojus bei verslus. Meras svarsto, kad Aplinkos ministerija galėtų atnaujinti finansines paskatas asbestinius stogus keičiantiems gyventojams. Taip pat politikas pažymi paramos ūkininkams svarbą.

Pasak V. Gailiaus, į savivaldybę dėl patirtos žalos kreipėsi per 700 rajono gyventojų, taip pat gauta daugiau kaip 6 tūkst. pranešimų apie suniokotus ūkininkų pasėlius, nepataisomai sugadintus gyventojų namų stogus, automobilius, žemės ūkio techniką.

V. Gailius tvirtina, kad susiduriant su tokia situacija reikia ieškoti nacionalinių sprendimų. Pavyzdžiui, politikas siūlo Aplinkos ministerijai apsvarstyti galimybę paremti gyventojus, kurie ketintų atnaujinti asbestinius stogus.

„Mes teikiame siūlymus dėl problemos sprendimo nacionaliniu lygmeniu. Visų pirma, siūlome kalbėti apie paramą asbestinių stogų dangos keitimui – kada, jeigu ne dabar, gyventojai galėtų pasinaudoti šia priemone, kadangi didžioji dalis – 90 proc. – stogų, kurie nukentėjo nuo krušos ar vėjo, yra asbestiniai“, – pirmadienį LRT radijui sakė V. Gailius.

„Šiuo klausimu jau informavau valstybės lygio ekstremalių situacijų komisiją bei Aplinkos ministeriją“, – patikino jis.

Joniškio rajono meras taip pat sako, kad valstybė turėtų skirti papildomo dėmesio nukentėjusiems ūkininkams.

„Siekiant kažkiek kompensuoti, o ne dalinti tik kažkokias nedideles subsidijas ūkininkams – (reikia – ELTA), kad būtų valstybiškai pažiūrėta į galimas priemones žemės ūkio subjektams, būtina kalbėti apie garantijų fondo pagalbą, 2-3 metų paskolas apyvartinėms lėšoms“, – dėstė V. Gailius.

„Pagal galimybes kompensuoti dalį ar visas jau paimtų kreditų palūkanas“, – tęsė jis ir akcentavo, kad papildomi sprendimai turėtų būti priimti ir dėl ūkininkų pasėlių.

 

Šaltinis: lrt.lt